تبلیغات X
للوکساید۵
سفارش بک لینک
خرید بک لینک قوی
بک لینک ارزان
کوچینگ
نرم افزار حسابداری
بلیط ارمنستان
تراورتن
تور مالزی
آموزش ارز دیجیتال
نالین
بهترین قالب شرکتی
ایده کسب و کار اینترنتی
بهترین قالب شخصی
ساخت ایمیل سازمانی


هیئت جوانان عزادار حضرت ابوالفضل العباس (ع)

درباره وبلاگ


هیئت جوانان عزادار حضرت ابوالفضل العباس(ع) محله پسکلایه کوچک واقع در شهرستان شهسوار بوده و عمده فعالیتهای این هیئت برگزاری مراسم فرهنگی و مذهبی با حضور جوانان ولائی و متدین محل و حمایت پیران و پیشکسوتان می باشد. مکان هیئت: تنکابن - پسکلایه کوچک - خیابان شهید کوهستانی- خیابان شهید بیژن حسین پور - مسجد صاحب الزمان (عج)


ورود کاربران

موضوعات مطالب

- حج
- شعر
- صفر

نويسندگان

آمار بازديد


  آنلاين : 1 نفر
  بازديد امروز : 41518 نفر
  بازديد ديروز : 32758 نفر
  بازديد ماه : 74276 نفر
  بازديد سال : 41517 نفر
  کل بازديد : 313059 نفر
  تعداد اعضا : 10 نفر
  کل مطالب : 1937
  نظرات : 68


Thumb


از دورانی که خیلی کوچیک بود یادمه همه از اون بعنوان یک بچه مودب و ساکت و محفوظ به حیا نام می بردند. ایام محرم که میشد خودش رو  هر طوری شده بود به هیئت می رسوند برای انجام هر کاری هم آماده باش بود.


با وجودی که چند سالی از محل رفته بودند و منزلشون خارج از شهر و در منطقه واچک بود ولی محرم بایستی تو محل می بود و پدرش بارها میگفت که مرتضی وقتی ماه محرم میاد تو محل یک لحظه بند نمی شه.
سالهای اول که کجاوه حضرت علی اصغر(ع) ساخته شده بود کجاوه حمل می کرد و بقدری عاشق امام حسین بود که تو این راه خستگی ناپذیر بود زیاد سنی نداشت که  توی امامزاده شیرعلی خرم آباد تو محوطه پر از سنگش با پای برهنه به اتفاق دوستای دیگه اش جز حاملین کجاوه بود . یکی از خادمین هیئت میگفت من نگران پای بچه ها تو این شرایط بودم و از بچه ها میپرسیدم که اگه سنگا پاهاتونو ناراحت میکنه کفاشوتونو بپوشید؟ هیچ کدومشون قبول نمی کردند و میگفتند اینجوری ثوابش بیشتره.


مرتضی کوچولو ما بعد از چند سالی که گذشت و جوان برومندی شد یکی از اعضای گروه مارش هیئت بود و تو سالهای آخر هماهنگ کننده گروه بود و طبل بزرگ می زد. غروب که میشد مغازه رو می بست یه راست میومد مسجد محل و برای شام هم خونه نمی رفت.

اما این طبل هم ماجرایی داشت برای خودش و خاطره یی که گفتنش خالی از لطف نیست. سیستم صوتی هیئت بحدی ضعیف بود که جوابگوی صف طولانی عزادارن نمی شد و صدا با تاخیر پخش می شد. خادمین هیئت تصمیم گرفتن که یک طبل بزرگ بخرند تا صداش بتونه همه عزادارا رو موقع سینه زنی هماهنگ کنه و چون بچه های هیئت خیلی از این طبل کار کشیدند بدنه چوبی اش شکست و ما تو سالهای دوم و سوم داخل اون ورق آهن سبک کار گذاشتیم و همین باعث سنگین شدن طبل شد.


یادمه وقتی مرتضی شبها از دسته روی می اومدیم مسجد دراز می کشید و به بچه ها می گفت که پشتش رو لگد کنند. چون تمام عضلات به خاطر حمل این بار سنگین می گرفت.
هر کاری هم می کردیم که راضی شون کنیم برای طبل چرخ بذاریم قبول نمی کردند می گفتند دست و پا گیر میشه.
سال آخر خاطره ای از مرتضی داریم که واقعا نشون میده چقدر عاشق امام حسین بود. پدر بزرگوار ایشون به یکی از خادمین گفته بود که مرتضی زانوش ناراحته و این طبل سنگینه راضیش کنید این طبل رو نگیره و یا برای طبلش چرخ بذارید.
همه قبول کردن که باهاش صحبت می کنیم و راضی اش می کنیم سلامتی خودش مهم تره.
موقعی که مرتضی اومد یواش یواش سر حرفو وا کردند و بهش گفتند که برای طبل میخوایم چرخ بذاریم ولی باز زیر بار نرفت گفت کار رو سخت تر می کنه ، مسئله ناراحتی پاش رو مطرح کردند و این که به فکر سلامتی اش باشه. مرتضی در کمال ادب و آمرانه جوابی داد که همه ساکت شدند و چیزی نگفتند حتی پدر ایشون هم مجاب شد.
مرتضی گفت : امام حسین و خاندانش این همه مصائب و سختی رو تو کربلا تحمل کردند چطور من سنگینی این طبل رو فقط چند شب نتونم تحمل کنم؟

راستش بعد از درگذشت این جوان با معرفت خانواده محترم ایشون برای خادم ها تعریف کردند که خواهر محترم آقا مرتضی که خیلی نگران ایشون بوده و در مرگش بیقراری می کرده شبی خواب میبینه که تو یه صحرا تنهاست و یک سوار با اسب بهش نزدیک میشه و وقتی جلوتر میاد میبینه مرتضی است که زره و کلاه خود سرشه . به خواهرش میگه نگران من نباشید جای من خوبه و بر می گرده و میره....
هنوزم بچه های هیئت عزاداری ما به این طبل به یه چشم دیگه ای نگاه می کنند بوی معرفت و غیرت مرتضی رو میده یاد مرتضی رو برای بچه ها زنده میکنه و هنوزم این جونای با غیرت حاضر نمی شن برای این طبل سنگین چرخ بذارن...

مرتضی جان این متن رو تقدیم می کنم به تو و تمام عاشقای امام حسین(ع)
روحت شاد و یادت گرامی باد

  اعلانات خيريهموسسه خيريه محکبنياد خيريه مهر نور, بنر حمايتي,بنر خيريه,بنر مهر نور


جستجو
در اين وبلاگ
در كل اينترنتپربازديدترين مطالب

زيارت اماکن مذهبي


پخش زنده حرم