درباره وبلاگ


هیئت جوانان عزادار حضرت ابوالفضل العباس(ع) محله پسکلایه کوچک واقع در شهرستان شهسوار بوده و عمده فعالیتهای این هیئت برگزاری مراسم فرهنگی و مذهبی با حضور جوانان ولائی و متدین محل و حمایت پیران و پیشکسوتان می باشد. مکان هیئت: تنکابن - پسکلایه کوچک - خیابان شهید کوهستانی- خیابان شهید بیژن حسین پور - مسجد صاحب الزمان (عج)


ورود کاربران

موضوعات مطالب

- حج
- شعر
- صفر

نويسندگان

آمار بازديد


  آنلاين : 1 نفر
  بازديد امروز : 41291 نفر
  بازديد ديروز : 32758 نفر
  بازديد ماه : 74049 نفر
  بازديد سال : 41290 نفر
  کل بازديد : 312832 نفر
  تعداد اعضا : 10 نفر
  کل مطالب : 1936
  نظرات : 68ترجمة آنچه که سید بن طاووس در کتاب الإقبال بالأعمال الحسنه ، در ذیل اعمال روز 23 ذی القعده آورده چنین است که :
در بعضی از کتاب های دانشمندان غیر عرب دیده ام که زیارت امام رضا (ع) در روز 23 ذی القعده ، از نزدیک یا دور ، به وسیله یکی از زیارات معروف یا آنچه که شبیه زیارت است ، مستحب است...

ادامه مطلب ...
http://kajavehdaran.samenblog.com/uploads/k/kajavehdaran/384479.jpg


هفتم تیر مصادف است با سال روز بمباران شیمیایی سردشت، ایران نیز پس از این واقعه، شهر سردشت را نخستین شهر قربانی جنگ‌افزارهای شیمیایی در جهان پس از بمباران هسته‌ای هیروشیما و این تاریخ و روز مبارزه با سلاح شیمیایی و میکروبی نامیده شد. اگرچه در طول هشت سال جنگ تحمیلی، عراق بارها از سلاح‌های شیمیایی استفاده کرد؛ ولی فاجعه سردشت و حلبچه، از وخیم‌ترین فجایع بشری به شمار می‌روند...


ادامه مطلب ...
http://kajavehdaran.samenblog.com/uploads/k/kajavehdaran/387387.jpg


یکشنبه ۱ تیرماه 99 ساعت ۹ صبح شاهد یک خورشید گرفتگی خواهیم بود.

خورشید گرفتگی پدیده ای است که ماه بین زمین و خورشید قرار می گیرد و مانع رسیدن نور خورشید به نواحی خاصی از کره ی زمین می شود.
 دبیر مؤسسه نجوم آساره در این خصوص اظهار کرد: کسوف صبح یکشنبه، حوالی ساعت ۱۰ تا ۱۰:۲۰ در اغلب نقاط کشور به اوج خود می‎رسد و از ساعت ۱۱:۳۰ به بعد به تدریج پایان می‎یابد.
مینا علیزاده ادامه داد: بیشترین مقدار گرفت خورشید در ایران در منطقه چابهار(جنوب شرقی کشور) با ۹۵ درصد گرفتگی خواهد بود.
این خورشید گرفتگی آخرین کسوف قرن 14 شمسی در ایران می باشد. 

وی خاطرنشان کرد: دقت کنید که به هیچ عنوان با چشم غیر مسلح, عینک آفتابی, ورق عکسبرداری و... برای دیدن استفاده نکنید؛ به این علت که به بینایی آسیب جدی وارد می کند و ممکن است باعث کوری افراد شود.

دبیر مؤسسه نجوم آساره همچنین عنوان کرد: بهترین راه استفاده از فیلترهای خورشیدی, عینک خورشیدگرفتگی یا عینک جوشکاری با شماره 14 می باشد؛ ضمن این که می توانید با مراجعه به صفحات مجازی منجمان به صورت زنده به مشاهده ی این پدیده بنشینید.


منبع : به گزارش خبرگزاری برنا


مدیر وبلاگ: خواندن نماز آیات در خورشید گرفتگی واجب بوده ونحوه خواندن این نماز همانند نماز دو رکعتی صبح می باشد که در هر رکعت حمد و پنج توحید خوانده شده و بعد از هر توحید یک رکوع انجام می شود و بعد از رکوع پنجم در هر رکعت به سجده رفته و دو سجده انجام می شود.  در توحید آخر در رکعت دوم می توان قنوت خواند و بعد به رکوع آخر رفت و دو سجده و تشهد و سلام را به جا آورده و نماز را تمام کرد. البته به جای پنج سوره توحید می توان آن را به بصورت پنج آیه خواند و بعد از هر آیه به رکوع رفت و یا شرایط دیگری این نماز را  خواند که با مراجعه و مطالعه رساله ها می توانید اطلاعات بیشتری از نحوه به جا آوردن این نماز بدست آورید.
اعلانات خيريهموسسه خيريه محک


بنياد خيريه مهر نور, بنر حمايتي,بنر خيريه,بنر مهر نور


پربازديدترين مطالب

زيارت اماکن مذهبي


پخش زنده حرم