تبلیغات X
سفارش بک لینک
آموزش ارز دیجیتال
ابزار تادیومی
خرید بک لینک قوی
صرافی ارز دیجیتال
خرید تتر
فایل گپ
بیگ بلاگ
خدمات سئو سایت
چاپ ساک دستی پارچه ای
ال تی پارت
چاپخانه قزوین
استارتاپ
خرید ملک در دبی
آموزش خلبانی
دانلود فارسی ساز بازی ها


هیئت جوانان عزادار حضرت ابوالفضل العباس (ع)

درباره وبلاگ


هیئت جوانان عزادار حضرت ابوالفضل العباس(ع) محله پسکلایه کوچک واقع در شهرستان شهسوار بوده و عمده فعالیتهای این هیئت برگزاری مراسم فرهنگی و مذهبی با حضور جوانان ولائی و متدین محل و حمایت پیران و پیشکسوتان می باشد. مکان هیئت: تنکابن - پسکلایه کوچک - خیابان شهید کوهستانی- خیابان شهید بیژن حسین پور - مسجد صاحب الزمان (عج)


ورود کاربران

موضوعات مطالب

- حج
- شعر
- صفر

نويسندگان

آمار بازديد


  آنلاين : 1 نفر
  بازديد امروز : 72791 نفر
  بازديد ديروز : 32758 نفر
  بازديد ماه : 105549 نفر
  بازديد سال : 72790 نفر
  کل بازديد : 344332 نفر
  تعداد اعضا : 10 نفر
  کل مطالب : 1982
  نظرات : 69


Thumb


امسال محرم هم اومد مثل سال های قبل ، باز شهر پیراهن مشکی خودش رو به تن کرد باز عاشقان آقا امام حسین(ع) چشمانشان نمناک و پر از اشک شد و دل هایشان در جوش و خروش افتاد.

امسال عمو کریم در جمع ما نیست ، اکثر دوستانی که آقای کریم معتمدی رو قلبا دوست داشتند و از حضورش تو جمع جوونای عزادار آقا امام حسین و عزاداری هاش لذت می بردند عمو کریم صداش می کردند از سالهای خیلی دور زمانی که من و امثال من کم سن و سال بودیم و به اتفاق بزرگترها به مسجد می رفتیم عمو کریم خادم مسجد محله بود و هیئت امنا ، باید گفت خادم و هیئت امنا، چرا؟ چون کم ندیدیم کسایی رو که به محض اینکه هیئت امنای مسجد محله شدند فکر کردند از دیگران یه سر و گردن بالاترند و شروع کردند به تفخر . اما تنها چیزی که در عمو کریم دیده نمی شد خود بزرگ بینی و فخر فروشی بود. ساده و بی ریا بود همونی بود که بود .

تو عزا و عروسی مردم بعنوان بزرگتر محل همیشه شرکت می کرد خصوصا تو عزا که واقعا دست و بازوی مردم بود خودش جلو می افتاد و همه کارها رو انجام می داد این فرهنگ قشنگ و زیبای کمک به یک بچه محل عزادار بر می گرده به زمان قدیم که 7 الی 8 خانواده بیشتر در این محله ساکن نبودند و همه سعی می کردند در مصیبت ها به هم کمک کنند چون می گفتند فردا یه همچین روزی برای ما هم هست. و این حرکت زیبای عمو کریم سال ها مثل یک نگین زیبا محله 700 خانواری امروز ما رو مزین کرده بود. به قول یکی از دوستان که در این مورد میگفت "وجود بعضی ها تو یک محل برای همه نعمت است" و اشاره به عمو کریم می کرد.

یادمه در شروع کار هیئت عزاداری ، بابت خرید سیستم صوتی و وسایل دیگه کلی بدهی داشتیم و  هر ماه مزاحم عاشقای آقا امام حسین می شدیم تا با جمع آوری کمک هزینه ها رو پرداخت کنیم با این وجود باز کم و کسر می آوردیم یه روز عمو کریم ما رو دید و گفت که یه روز با من قرار بذارید بریم بازار من چندین نفر رو میشناسم که کمک می کنند و برای هیئت کمک مالی جمع کنیم . قبول کردیم و روز معینی با ایشون رفتیم بازار شهر و سر از مغازه هایی درآوردیم که باورمون نمی شد بتونیم ازشون کمک برای هیئت جمع کنیم اما با حضور عمو کریم مغازه دارا با کلی احترام و عزت کمک های بزرگ و خوبی به هیئت کردند و ما هم دلمون شاد شد.
یک سال اومد شخصا به من گفت که یه نفر تو محل هست مریض شده خرج بیمارستان نداره جوابش نکنید گفتم میشه بپرسم کیه ؟ گفت به تو میگم و برو تحقیق هم بکن اما به کسی نگو منم قبول کردم و بعد از تحقیق فهمیدیم که بنده خدا مستحق این کمک هست و اونقدر آبرومند هست که روش نشده به آدمای دور و برش بگه و فقط این موضوع رو به عمو کریم گفته.

منم به عمو کریم گفتم که موجودی نقدی ما امسال خیلی کمه ولی درستش می کنیم چند روز بعد تو ایام محرم هم بود اومد با کمی نا امیدی گفت آقا چکار کنیم این بنده خدا رو؟ من هم گفتم نگران نباش امروز درستش می کنیم اگه اشتباه نکنم روز عاشورا یا تاسوعای حسینی بود موقعی که عزادار تو مسجد جمع شدند بعد از برنامه عزاداری و توزیع غذا یه پرچم بزرگ یا حسین انداختیم وسط مسجد و اعلام کردیم که یه بنده خدایی برای مداوای مریضی اش و پرداخت هزینه های بیمارستان نیاز به کمک داره عاشقای آقا امام حسین هر چقدر براتون مقدور هست و دوست دارید بسم الله بزارید توی این پرچم که به نام آقامون متبرک شده و الحق هم که همه حاضرین خوب یا حسین گفتند و کمک کردند. مبلغ بدست اون بنده خدا رسید و مشکل اش حل شد و از طریق عمو کریم به ما پیغام داد و تشکر کرد.

تو مراسم ختم عمو کریم هم مردم خوب سنگ تمام گذاشتند و تو مراسمش شرکت کردند چون این مرد با تمام سادگی و بی آلایشی اش فقط به فکر خودش نبود به فکر آدمای دور و برش هم بود و از کمک کردن به آنها مضایقه نمی کرد.

روحت شاد عمو کریم و یادت گرامی باد.
جمعی از خادمین هیئت عزاداری
اعلانات خيريهموسسه خيريه محکبنياد خيريه مهر نور, بنر حمايتي,بنر خيريه,بنر مهر نور


جستجو
در اين وبلاگ
در كل اينترنتپربازديدترين مطالب

زيارت اماکن مذهبي


پخش زنده حرم